Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china baking dishes.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China EMGYED121 china baking dishes
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China EMGYED121 Deep Dish 4-3/4" X 3-1/2" X 2"H Oblong
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | EMGYED121 |
| Manufacturer Part # | EMGYED121 |
| Long Side / Diameter (approximate) | 4" |
| Short Side (approximate) | 3" |
| Construction | China (unspecified) |
| Shape | Oblong |
| Height | 2" |
| Width | 4.75" |
| Depth | 3.5" |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, EMGYED121, Deep Dish, 4-3/4" x 3-1/2" x 2"H, oblong, embossed line, glazed finish, biscuit base, super vitrified, Churchill® Super Vit®, Emerge, Seattle Grey (US Stocked Item) (6 each per case) (order per case only) (Packed By: 6 Each Per Case)
