Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China plastic bowls 3 - 4 qt.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China EMGY36SB1 plastic bowls 3 - 4 qt
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China EMGY36SB1 Bowl 36 Cm 130 Oz.
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | EMGY36SB1 |
| Manufacturer Part # | EMGY36SB1 |
| Color | Gray |
| Shape | Round |
| Plastic Type | Melamine |
| Long Side / Diameter | 14" - 15" |
| Height | 2.62" |
| Width | 14.16" |
| Weight | 2.76 lbs |
| UPC | 5034414485721 |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, EMGY36SB1, Bowl, 36 cm, 130 oz., shallow, melamine, Emerge, Seattle Grey (2 each per case) (order per case only) (Packed By: 2 Each Per Case)

