Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China plastic bowls.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China EMGY20RB1 plastic bowls
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China EMGY20RB1 Bowl 7.80" Dia. X 3.20"H Melamine
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | EMGY20RB1 |
| Manufacturer Part # | EMGY20RB1 |
| Plastic Type | Melamine |
| Long Side / Diameter | 7" - 8" |
| Shape | Round |
| Color | Gray |
| Height | 3.2" |
| Width | 7.8" |
| Weight | 4.4 lbs |
| UPC | 5034414490466 |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, EMGY20RB1, Bowl, 7.80" dia. x 3.20"H, melamine, Emerge Melamine, Grey, (6 each per case) (order per case only) (Packed By: 6 Each Per Case)