Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china trays.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China EMBRET231 china trays
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China EMBRET231 Shallow Tray 9-1/8" X 4" X 1-1/4" Oblong
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | EMBRET231 |
| Manufacturer Part # | EMBRET231 |
| Shape | Oblong |
| Material | China (unspecified) |
| Short Side | 4" |
| Long Side / Diameter | 9" |
| Height | 1.25" |
| Width | 9.13" |
| Depth | 4" |
| Weight | 6 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, EMBRET231, Shallow Tray, 9-1/8" x 4" x 1-1/4", oblong, embossed line, glazed finish, biscuit base, super vitrified, Churchill® Super Vit®, Emerge, Cinnamon Brown (US Stocked Item) (6 each per case) (order per case only) (Packed By: 6 Each Per Case)
