Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china trays.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China EMBRET121 china trays
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China EMBRET121 Shallow Tray 4-3/4" X 3-1/2" X 1-1/4"H Oblong
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | EMBRET121 |
| Manufacturer Part # | EMBRET121 |
| Long Side / Diameter | 4" |
| Short Side | 3" |
| Material | China (unspecified) |
| Shape | Oblong |
| Height | 1.25" |
| Width | 4.75" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 3.1 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, EMBRET121, Shallow Tray, 4-3/4" x 3-1/2" x 1-1/4"H, oblong, embossed line, glazed finish, biscuit base, super vitrified, Churchill® Super Vit®, Emerge, Cinnamon Brown (US Stocked Item) (6 each per case) (order per case only) (Packed By: 6 Each Per Case)
