Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china bowls 97 oz and larger.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China EMBL36DB1 china bowls 97 oz and larger
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China EMBL36DB1 Bowl 36 Cm 250 Oz.
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | EMBL36DB1 |
| Manufacturer Part # | EMBL36DB1 |
| Geometric Shape | Round |
| Size | 14" |
| Material | China (unspecified) |
| Height | 4.5" |
| Width | 14.16" |
| Weight | 3.52 lbs |
| UPC | 5034414485660 |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, EMBL36DB1, Bowl, 36 cm, 250 oz., deep, super vitrified, Churchill® Super Vit®, Emerge, Oslo Blue (2 each per case) (order per case only) (Packed By: 2 Each Per Case)

