Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China EMBL26EP1 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China EMBL26EP1 Walled Plate 10-1/4" Dia. Round
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | EMBL26EP1 |
| Manufacturer Part # | EMBL26EP1 |
| Size | 10.250" = 10-1/4" |
| Shape | Round |
| Rim Style | Deep Rim |
| Material | China (unspecified) |
| Height | 0.75" |
| Width | 10.5" |
| Weight | 13.77 lbs |
| UPC | 5034414467512 |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, EMBL26EP1, Walled Plate, 10-1/4" dia., round, embossed line, glazed finish, biscuit base, super vitrified, Churchill® Super Vit®, Emerge, Seattle Grey (US Stocked Item)(order per case only) (Packed By: 6 Each Per Case)

