Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china saucers.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China EMBL16SC1 china saucers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China EMBL16SC1 Saucer 6-1/4" Dia. Round
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | EMBL16SC1 |
| Manufacturer Part # | EMBL16SC1 |
| Size | 6.0" To 6.49" |
| Shape | Round |
| Construction | China (unspecified) |
| Width | 6.25" |
| Weight | 13.77 lbs |
| UPC | 5034414475418 |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, EMBL16SC1, Saucer, 6-1/4" dia., round, embossed line, glazed finish, biscuit base, super vitrified, Churchill® Super Vit®, Emerge, Oslo Blue (US Stocked Item)(order per case only) (Packed By: 6 Each Per Case)
