Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china cups.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China EMBL03EC1 china cups
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China EMBL03EC1 Espresso Cup 3 Oz. 2" X 2"H
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | EMBL03EC1 |
| Manufacturer Part # | EMBL03EC1 |
| Stacking | Non-stackable |
| Construction | China (unspecified) |
| Height | 2" |
| Width | 2" |
| Weight | 4.36 lbs |
| UPC | 5034414467710 |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, EMBL03EC1, Espresso Cup, 3 oz., 2" x 2"H, embossed line, glazed finish, biscuit base, super vitrified, Churchill® Super Vit®, Emerge, Oslo Blue (US Stocked Item)(order per case only) (Packed By: 6 Each Per Case)
