Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China DUBALF581 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China DUBALF581 Plate 10-7/8" Dia. Round
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | DUBALF581 |
| Manufacturer Part # | DUBALF581 |
| Rim Style | Embossed Rim |
| Size | 10.875" = 10-7/8" |
| Material | Ceramic |
| Shape | Round |
| Width | 10.88" |
| Weight | 19.43 lbs |
| UPC | 5034414412147 |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, DUBALF581, Plate, 10-7/8" dia., round, footed, embossed rim, ceramic, Churchill® Super Vit, Bamboo Spinwash, Dusk (US Stocked Item) (12 each per case)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)

