Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China DUBALD271 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China DUBALD271 Plate 11" Dia. X 1-7/16"H Round
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | DUBALD271 |
| Manufacturer Part # | DUBALD271 |
| Size | 11.000" = 11" |
| Material | Ceramic |
| Shape | Round |
| Rim Style | Coupe & Deep Rim |
| Height | 1.44" |
| Width | 11" |
| Weight | 22.01 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, DUBALD271, Plate, 11" dia. x 1-7/16"H, round, deep, coupe, embossed rim, ceramic, Churchill® Super Vit, Bamboo Spinwash, Dusk (US Stocked Item) (12 each per case)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)

