Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china trays.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China DELGOF231 china trays
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China DELGOF231 Tasting Tray 9.8 Microwave & Dishwasher Safe
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | DELGOF231 |
| Manufacturer Part # | DELGOF231 |
| Material | Ceramic |
| Long Side / Diameter | 9" |
| Short Side | 3" |
| Shape | Rectangular |
| Width | 9.8" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 6.83 lbs |
| UPC | 5034414483864 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, DELGOF231, Tasting Tray, 9.8, microwave & dishwasher safe, Churchill® Super Vit Delta, grey, (6 each per case) (order per case only) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
