Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china bowls 9-16 oz.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China DELGEVB71 china bowls 9-16 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China DELGEVB71 Coupe Bowl 7.25" Round
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | DELGEVB71 |
| Manufacturer Part # | DELGEVB71 |
| Material | Ceramic |
| Geometric Shape | Round |
| Type | General Usage |
| Size | 7" |
| Height | 1.11" |
| Width | 7.25" |
| Weight | 11.72 lbs |
| UPC | 5034414483741 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, DELGEVB71, Coupe Bowl, 7.25", round, 15 oz., microwave & dishwasher safe, Churchill® Super Vit Delta, grey, (12 each per case) (order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

