Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china cups.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China DELGCEB91 china cups
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China DELGCEB91 Espresso Cup 2.5" 3.5 Oz.
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | DELGCEB91 |
| Manufacturer Part # | DELGCEB91 |
| Construction | Ceramic |
| Height | 2.11" |
| Width | 2.5" |
| Weight | 3.83 lbs |
| UPC | 5034414483833 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, DELGCEB91, Espresso Cup, 2.5", 3.5 oz., microwave & dishwasher safe, Churchill® Super Vit Delta, grey, (12 each per case) (order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
