Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China CSGYWP261 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China CSGYWP261 Grey Walled Plate 10 2/8" Churchill® Super Vit
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | CSGYWP261 |
| Manufacturer Part # | CSGYWP261 |
| Rim Style | Deep Rim |
| Size | 10.250" = 10-1/4" |
| Shape | Round |
| Material | Ceramic |
| Height | 0.75" |
| Width | 10.19" |
| Weight | 11.99 lbs |
| UPC | 5034414479485 |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, CSGYWP261, Grey Walled Plate, 10 2/8", Churchill® Super Vit, Stonecast®, Canvas, (6 each per case) (US Stocked Item) (Packed By: 6 Each Per Case)
