Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China CSGYWP161 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China CSGYWP161 Grey Walled Plate 6.3" Churchill® Super Vit
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | CSGYWP161 |
| Manufacturer Part # | CSGYWP161 |
| Shape | Round |
| Size | 6.300" = 6-3/10" |
| Rim Style | Deep Rim |
| Material | Ceramic |
| Width | 6.3" |
| Weight | 4.88 lbs |
| UPC | 5034414479508 |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, CSGYWP161, Grey Walled Plate, 6.3", Churchill® Super Vit, Stonecast®, Canvas, (6 each per case) (US Stocked Item) (Packed By: 6 Each Per Case)
