Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China CSBZWP261 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China CSBZWP261 Walled Plate 10-2/8" Dia. Microwave & Dishwasher Safe
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | CSBZWP261 |
| Manufacturer Part # | CSBZWP261 |
| Shape | Round |
| Edge Type | Rolled Edge |
| Size | 10.250" = 10-1/4" |
| Rim Style | Deep Rim |
| Material | China (unspecified) |
| Height | 0.79" |
| Width | 10.25" |
| Weight | 11.99 lbs |
| UPC | 5034414476682 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, CSBZWP261, Walled Plate, 10-2/8" dia., microwave & dishwasher safe, Churchill® Super Vit, Stonecast® Canvas, Breeze (US Stocked Item) (order per case only) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

