Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china bowls 9-16 oz.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China CGVIVWBL1 china bowls 9-16 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China CGVIVWBL1 Wide Rim Bowl 11" 10 Oz.
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | CGVIVWBL1 |
| Manufacturer Part # | CGVIVWBL1 |
| Size | 11" |
| Material | China (unspecified) |
| Geometric Shape | Round |
| Height | 1.4" |
| Width | 11" |
| Weight | 22.13 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, CGVIVWBL1, Wide Rim Bowl, 11", 10 oz., Eco glaze finish, Churchill® Super Vit, Viana (US Stocked Item) (12 each per case) (order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)

