Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China CAP OP121 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China CAP OP121 Plate 12-1/2" X 10" Oval
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | CAP OP121 |
| Manufacturer Part # | CAP OP121 |
| Shape | Oval |
| Material | Ceramic |
| Size | 12.500" = 12-1/2" |
| Edge Type | Rolled Edge |
| Rim Style | Coupe Rim |
| Width | 12.5" |
| Depth | 10" |
| Weight | 13.88 lbs |
| UPC | 5034414343984 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, CAP OP121, Plate, 12-1/2" x 10", oval, coupe, rolled edge, microwave & dishwasher safe, ceramic, eco glazed finish, Victorian Calico Prague, Churchill® Super Vit, Vintage Prints (US Stocked Item) (6 each per case) (order per case only) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
