Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china mugs.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China BCBLRPCM1 china mugs
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China BCBLRPCM1 Chip Mug 10 Oz. 3-7/8" X 3-1/4"H
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | BCBLRPCM1 |
| Manufacturer Part # | BCBLRPCM1 |
| Stacking | Non-stackable |
| Material | Ceramic |
| Height | 3.25" |
| Width | 3.88" |
| Weight | 7.37 lbs |
| UPC | 5034414332933 |
| Microwave Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, BCBLRPCM1, Chip Mug, 10 oz., 3-7/8" x 3-1/4"H, round, rolled edge, dishwasher & microwave safe, ceramic, eco glazed finish, Bit On The Side, Sapphire Ripple, Churchill® Super Vit (US Stocked Item) (12 each per case)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Certifications
Microwave Safe
Designed to withstand microwave heat, this item can be safely used in microwave ovens for heating or cooking.
