Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china bowls 9-16 oz.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China APRDUUCB1 china bowls 9-16 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China APRDUUCB1 Bowl 6" Dia 10 Oz. Round
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | APRDUUCB1 |
| Manufacturer Part # | APRDUUCB1 |
| Material | China (unspecified) |
| Type | General Usage |
| Size | 2" |
| Geometric Shape | Round |
| Height | 2.16" |
| Width | 3.93" |
| Weight | 3.23 lbs |
| UPC | 5034414466782 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, APRDUUCB1, Bowl, 6" dia, 10 Oz. round, white, microwave & dishwasher safe, Alchemy® abstract, includes 12 each per case (US Stocked Item) (order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
