Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China APRDAF581 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China APRDAF581 Plate 10-5/8" Round Coupe
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | APRDAF581 |
| Manufacturer Part # | APRDAF581 |
| Shape | Round |
| Size | 10.625" = 10-5/8" |
| Material | China (unspecified) |
| Rim Style | Coupe Rim |
| Width | 10.63" |
| Weight | 11.99 lbs |
| UPC | 5034414468786 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, APRDAF581, Plate 10-5/8", round, coupe, microwave & dishwasher safe, Alchemy®, Abstract (US Stock Item) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
