Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china trays.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China APRD30ST1 china trays
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China APRD30ST1 Tray 11-3/4" X 5-3/4" Shallow
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | APRD30ST1 |
| Manufacturer Part # | APRD30ST1 |
| Width | 11.75" |
| Depth | 5.75" |
| Weight | 9.44 lbs |
| UPC | 5034414469868 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, APRD30ST1, Tray, 11-3/4" x 5-3/4", shallow, obolong, white, microwave & dishwasher safe, Alchemy® abstract, includes 6 each per case (US Stock Item) (order per case only) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
