Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china saucers.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China APR AS5 1 china saucers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China APR AS5 1 Coffee Saucer 5" Dia. Round
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | APR AS5 1 |
| Manufacturer Part # | APR AS5 1 |
| Construction | China (unspecified) |
| Shape | Round |
| Size | 5.0" To 5.49" |
| Width | 5" |
| Weight | 8.02 lbs |
| UPC | 5034414122060 |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Stackable | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, APR AS5 1, Coffee Saucer, 5" dia., round, rolled edge, stackable, microwave & dishwasher safe, footed, Alchemy® White (UK Stocked Item) (24 each per case)(order per case only) (Packed By: 24 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
Certifications
Stackable
Designed for efficiency, this item is stackable to save storage space and enhance organization.
