Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China APR AP101 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China APR AP101 Plate 10" Dia. Round
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | APR AP101 |
| Manufacturer Part # | APR AP101 |
| Edge Type | Rolled Edge |
| Material | China (unspecified) |
| Size | 10.000" = 10" |
| Shape | Round |
| Width | 10" |
| Weight | 18.39 lbs |
| UPC | 5034414121476 |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Stackable | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, APR AP101, Plate, 10" dia., round, rolled edge, stackable, microwave & dishwasher safe, footed, fine china, Alchemy® White (US Stocked Item) (12 each per case)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
Certifications
Stackable
Designed for efficiency, this item is stackable to save storage space and enhance organization.
