Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china bowls 9-16 oz.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China ALBALWBM1 china bowls 9-16 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China ALBALWBM1 Bowl 10 Oz. 9-1/2" Dia.
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | ALBALWBM1 |
| Manufacturer Part # | ALBALWBM1 |
| Material | Ceramic |
| Geometric Shape | Round |
| Size | 9" |
| Type | General Usage |
| Width | 9.5" |
| Weight | 18.6 lbs |
| UPC | 5034414476989 |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, ALBALWBM1, Bowl, 10 oz., 9-1/2" dia., round, wide embossed rim, ceramic, Churchill® Super Vit, Bamboo Spinwash, Alpine (US Stocked Item) (12 each per case)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)

