Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china bowls 9-16 oz.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China ALBALWBL1 china bowls 9-16 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China ALBALWBL1 Bowl 16-1/2 Oz. 11" Dia.
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | ALBALWBL1 |
| Manufacturer Part # | ALBALWBL1 |
| Type | General Usage |
| Material | Ceramic |
| Size | 11" |
| Geometric Shape | Round |
| Width | 11" |
| Weight | 24.53 lbs |
| UPC | 5034414476972 |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, ALBALWBL1, Bowl, 16-1/2 oz., 11" dia., round, wide embossed rim, ceramic, Churchill® Super Vit, Bamboo Spinwash, Alpine (US Stocked Item) (12 each per case)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)

