Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China ALBALD251 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China ALBALD251 Plate 9-7/8" Dia. Round
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | ALBALD251 |
| Manufacturer Part # | ALBALD251 |
| Shape | Round |
| Size | 9.875" = 9-7/8" |
| Material | Ceramic |
| Rim Style | Coupe Rim |
| Width | 10" |
| Weight | 19.18 lbs |
| UPC | 5034414476941 |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, ALBALD251, Plate, 9-7/8" dia., round, deep, coupe, embossed rim, ceramic, Churchill® Super Vit, Bamboo Spinwash, Alpine (US Stocked Item) (12 each per case)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)

