Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china bowls 33-64 oz.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China AGBLEVB91 china bowls 33-64 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China AGBLEVB91 Bowl 40 Oz. 9-3/4" Dia.
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | AGBLEVB91 |
| Manufacturer Part # | AGBLEVB91 |
| Type | General Usage |
| Geometric Shape | Round |
| Size | 9" |
| Material | Ceramic |
| Width | 9.75" |
| Weight | 22.13 lbs |
| UPC | 5034414439601 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, AGBLEVB91, Bowl, 40 oz., 9-3/4" dia., round, coupe, microwave & dishwasher safe, ceramic, Churchill® Super Vit, Studio Prints® Agano, Evolve, Black (UK Stocked Item) (12 each per case)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

