Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Chef Works cook shirts.
- Authorized Chef Works dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Chef Works SHC03W-IBL-S cook shirts
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Chef Works SHC03W-IBL-S Women's Detroit Shirt Indigo Blue Short Sleeves
| Manufacturer | Chef Works |
|---|---|
| Model Number | SHC03W-IBL-S |
| Manufacturer Part # | SHC03W-IBL-S |
| Height | 2" |
| Width | 33" |
| Depth | 41" |
| Weight | 0.5 lbs |
| UPC | 888106194218 |
About this item
Product Details
Product Details
Chef Works, SHC03W-IBL-S, Women's Detroit Shirt, short sleeves, snap front closure, left sleeve thermometer pocket, front and back darts, back collar apron holder with snap tab, back yoke, modern fit, 63/37 poly cotton denim, indigo blue, S

