RestaurantSupply.com is your trusted source for Chef Works waist aprons.
- Authorized Chef Works dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Chef Works AHWXX012-BBG-0 waist aprons
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Chef Works AHWXX012-BBG-0 19 Inch Waist Apron Burgundy with Hip Pockets 100% Cotton Denim
| Manufacturer | Chef Works |
|---|---|
| Model Number | AHWXX012-BBG-0 |
| Manufacturer Part # | AHWXX012-BBG-0 |
| Color | Burgundy |
| Width | 30" - 35" |
| Pockets | 2 |
| Material | 100% Cotton Denim |
| Length | 17" - 19" |
| Weight | 0.44 lbs |
| UPC | 888106016862 |
About this item
Product Details
Product Details
Chef Works, AHWXX012-BBG-0, Corvallis Bistro Apron, 19"L x 31", half length, ties with grommets, hip pockets with saddle stitching, crosshatch pattern, 100% cotton denim, black-burgundy
