Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 107550 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco Champion 107550 3/4 Inch Fpt Pressure Reducing Valve 10 to 25 Psi Cast Iron
| Fits with Manufacturer | Champion |
|---|---|
| Model Number | 107550 |
| Manufacturer Part # | 107550 |
| Height | 3.5" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 8.5" |
| Weight | 3.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Champion 107550 3/4" Fpt Water Pressure Reducing Valve Adj Range, 10-25 Psi Width - ( 4-1/4" ) Temp 33-160 F Cast Iron, Brand - Watts No N250b Max Pressure 250 Lbs Has Bypass, Hatco 03-02-004 Old Hatco # 03-02-015, Hatco Booster Compact
