Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Carter Hoffmann aftermarket thermometers.
- Engineered to match existing Carter Hoffmann units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Carter Hoffmann CAR18616-0015 thermometers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Carter Hoffmann CAR18616-0015 Thermometer 2 20 220 F 3'' Flan
| Fits with Manufacturer | Carter Hoffmann |
|---|---|
| Model Number | CAR18616-0015 |
| Manufacturer Part # | CAR18616-0015 |
| Height | 1.25" |
| Width | 1.25" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Carter Hoffmann CAR18616-0015 Recessed Thermometer W/ 3" Front Flange, Size 2" Dial [range 20-220 F] Mount 3" Flange, [cap 36"] Bulb 3/8" X 2-1/4" Bottom Connection 1/8" Mpt, Carter Hoffmann
