Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Carter Hoffmann aftermarket heat lamps.
- Engineered to match existing Carter Hoffmann units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Carter Hoffmann 18600-0015 heat lamps
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Carter Hoffmann 18600-0015 4 Inch Thermostat G1 with 5/16 Inch Bulb
| Fits with Manufacturer | Carter Hoffmann |
|---|---|
| Model Number | 18600-0015 |
| Manufacturer Part # | 18600-0015 |
| Height | 1.5" |
| Width | 4" |
| Depth | 6" |
| Weight | 0.47 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Carter Hoffmann 18600-0015 [ Type - G1 ] [ Temp 60-255 ] [ Bulb 5/16" X 5" ], [ Cap 24", Knob 80-200 # 22-1228, ]carter Hoffman Warmer Fh90
