RestaurantSupply.com is your trusted source for Carlisle Foodservice stainless steel steam table food pans and accessories.
- Authorized Carlisle Foodservice dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Carlisle Foodservice 10279Z07 stainless steel steam table food pans and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Carlisle Foodservice 10279Z07 Lid(ez Access Third Notch Clr)
| Manufacturer | Carlisle Foodservice |
|---|---|
| Model Number | 10279Z07 |
| Manufacturer Part # | 10279Z07 |
| Height | 1" |
| Width | 6.75" |
| Depth | 12.75" |
| Weight | 0.56 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Carlisle Foodservice 10279Z07 Storplus Ez Access Hinged Food Pan Lid With Peg Hole, Handle And Notch By Carlisle Third-size -40 To 212 F, Temperature Range Appliction Fits Ninth Size Pans Color, Clear D/w Safe Y Height 1" Height 25mm Includes Peg, Hole & One Notch Length 6 3/4" Length 171mm Material, Polycarbonate Nsf Certified Y Size 1 3/4 X 1"notch, Cut-out & Handle Areas Size 44 X 25mmnotch Cut-out &, Handle Areas Temp Range -40 To 100c Temp Range -40 To, 212f Weight .56lb Width 6 3/4" Width 171mm
