Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Carlisle Foodservice food dispensers food jars and food canisters.
- Authorized Carlisle Foodservice dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Carlisle Foodservice 10210U07 food dispensers food jars and food canisters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Carlisle Foodservice 10210U07 Cover W/handle Full Poly
| Manufacturer | Carlisle Foodservice |
|---|---|
| Model Number | 10210U07 |
| Manufacturer Part # | 10210U07 |
| Height | 1" |
| Width | 13" |
| Depth | 21" |
| Weight | 1.28 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Carlisle Foodservice 10210U07 Protects Contents From Uncooked Foods And Other, Contaminants., , Full Size W/ Built In Handle, 40 To 212 F Temperature Range, Includes Peg Hole For Easy Hanging, Dishwasher Safe, Clear Polycarbonate, Dishwaher Safe, 20-7/8"l X 12-7/8"w
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
