Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Arc Cardinal wine glasses.
- Authorized Arc Cardinal dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Arc Cardinal X2059 wine glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Arc Cardinal X2059 Chef & Sommelier Cabernet Ballon 20.0 Oz ['Krysta'] - cs
| Manufacturer | Cardinal |
|---|---|
| Model Number | X2059 |
| Manufacturer Part # | X2059 |
| Wine Type | Red Wine |
| Material | Glass |
| Height | 6" - 8"H |
| Base | Stemmed |
| Height | 8.25" |
| Width | 4.2" |
| Depth | 4.3" |
About this item
Product Details
Product Details
Cardinal, X2059, Chef & Sommelier, Cabernet Ballon 20.0 Oz, ['Krysta'], (24 PC In A Case), Minimum Purchasing Unit CS (Packed By: Cs)
![Cardinal X2059 - Chef & Sommelier, Cabernet Ballon 20.0 Oz, ['Krysta']](http://www.restaurantsupply.com/cdn/shop/files/c1621e8b-0ab9-4449-ace8-81f17d2fef76.jpg?v=1768242128&width=1214)