RestaurantSupply.com is your trusted source for Bloomfield commercial deep fryers.
- Authorized Bloomfield dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bloomfield 2C-30176 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bloomfield 2C-30176 Lockwasher 7/8" Internal
| Manufacturer | Bloomfield |
|---|---|
| Model Number | 2C-30176 |
| Manufacturer Part # | 2C-30176 |
| Height | 0.1" |
| Width | 0.95" |
| Depth | 1" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bloomfield 2C-30176 7/8" Internal Lockwasher, Wells Fryer F-101 F-1016 F-1725 F-49 F-49rt F-55 Sts, F-55 Std F-556 Sts F-556 Std F-58 F-586 F-67 F-676, F-68 F-686 F-85 F-856 F-88 F-886 Wvf-886 Wvfg
