Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett aftermarket convection ovens.
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett 21074 convection ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett 21074 Valve 3/4 Inch Gas Safety 120v with LP Conversion Kit
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 21074 |
| Manufacturer Part # | 21074 |
| Height | 4.5" |
| Width | 4.75" |
| Depth | 5.75" |
| Weight | 2.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 21074 [ Gas Nat/lp ] [ Size 3/4" ] [ Safety ] [ 120v ], [ Width 4-1/8" ], [ Brand Honeywell ] [ Mfg# Vr4304m4519 ], Includes #393691 Lp Conversion Kit 8-12" Wc, Wiring, Red Wire - Pv, White Wire - Pv/mv(com), , Black Wire - Mv, Blodgett, Oven Series Zephaire G Which Use 120v & Mechanical, Controls.
