RestaurantSupply.com is your trusted source for Blendtec commercial food preparation blender parts and accessories.
- Authorized Blendtec dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blendtec BLD40-619-62 commercial food preparation blender parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blendtec BLD40-619-62 75 Oz Jar with Lid Impact-Resistant BPA-Free Co-Polyester Red
| Manufacturer | Blendtec |
|---|---|
| Model Number | BLD40-619-62 |
| Manufacturer Part # | BLD40-619-62 |
| Height | 7" |
| Width | 7" |
| Depth | 9" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blendtec BLD40-619-62 4-sided Jar With Lid 75 Oz, 75 Oz Capacity With Measurements Up To 32 Oz 4 Cups And, 1000ml, Impact-resistant Bpa-free Co-polyester
