Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for BK Resources stainless steel top work tables 30-35 inch.
- Authorized BK Resources dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock BK Resources CVTR5-3030 stainless steel top work tables 30-35 inch
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
BK Resources CVTR5-3030 Work Table 30"W X 30"D X 34-3/4"H Overall Size 16/304 Stainless Steel Top With 5"H Riser
| Manufacturer | BK Resources |
|---|---|
| Model Number | CVTR5-3030 |
| Manufacturer Part # | CVTR5-3030 |
| Height | 39.75" |
| Width | 30" |
| Depth | 30" |
| Weight | 90 lbs |
| UPC | 840653184159 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
BK Resources, CVTR5-3030, Work Table, 30"W x 30"D x 34-3/4"H overall size, 16/304 stainless steel top with 5"H riser, reinforced with (2) 2" rectangular steel tubing, adjustable stainless steel undershelf, (4) 1-5/8" dia. stainless steel legs, adjustable stainless steel feet, NSF
