  • Fast shipping available on in-stock BK Resources BKCDT-60-R clean straight dishtables
  • Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Delivery to:
Why you’ll love it
RestaurantSupply.com is your trusted source for BK Resources clean straight dishtables.
BK Resources BKCDT-60-R 60 Inch Clean Dishtable Stainless Steel with Backsplash
BK Resources  |  MFG #: BKCDT-60-R  |  Item #: 475424  |  UPC #: 840653113524
Item: #475424
Technical details
Manufacturer BK Resources
Model Number BKCDT-60-R
Manufacturer Part # BKCDT-60-R
Splash Height 10"H Splash
Width (side - side) OA 49" - 60"
Stainless Series 300 Series
Leg Type Galvanized Legs
Direction Left To Right
Stainless Gauge 18 Gauge
Height 46.25"
Width 60"
Depth 30.38"