Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
American Range A14037 Plate Air Mixer F/ 2 1/8 Od
| Fits with Manufacturer | American Range |
|---|---|
| Model Number | A14037 |
| Manufacturer Part # | A14037 |
| Height | 0.25" |
| Width | 2.25" |
| Depth | 2.25" |
| Weight | 0.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
American Range A14037 Air Mixer Plate Single, Includes Mounting Screws, Inside Diameter 7/16in Center Hole, Type Fits 2 1/8in Diameter Air Mixing Chamber, Single, Weight 0.045 Lb, Models Used In, Imperial Eba Series Gd Series Icb-4827 Icb-4836 Icb-6027, Icb-6036 Ihpa-12 Ihpa-2-12 Ihpa-24 Ihpa-3-36 Ihpa-36, Ihpa-4-24 Ihpa-4-48 Ihpa-4_24 Ihpa-48 Ihpa-6-36 Ihr, Ihr-g24-2-c Ihr-6 Ihr-6-c Ir Series Ir-2000-24 Ir-2000-36, Ir-2000-48 Ir-2000-60 Ir-2000-72 Ir-4-g12 Ir-6 Ir-6-c, Bakers Pride Gg Series Sgbr Series Sgbr-2 Sgbr-3 Sgbr-4, Sgbr-5 Sgbr-6 Sgbr-7 50 Series
