RestaurantSupply.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart 10411 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart American Range 10411 2 Inch Diameter Dial Thermostat Knob Black and White
| Fits with Manufacturer | American Range |
|---|---|
| Model Number | 10411 |
| Manufacturer Part # | 10411 |
| Height | 1" |
| Width | 3.25" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
American Range 10411 Black T Stat Knob W/ White Numbers, [ 2" Dia ] [ Off-200-500] [mount .187] [flat Down], Reverse Dial, American Range Ar-c M1, Imperial Oven Series Icv Icvd Ir W/convection Oven., Jade Oven Jco, Tri-star Tscv, Wolf Oven Afs Caf Ch & Chss W/elec Ignition, H Kafs Kcaf Kch Kchr Kchss Kf Kfs Kh Xch Xfs., *models H & Kh - T Stat For Cook Only
