- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
American Metalcraft MELPOT24 28 Oz Melamine Terra Cotta Pot Orange Round
| Manufacturer | American Metalcraft |
|---|---|
| Model Number | MELPOT24 |
| Manufacturer Part # | MELPOT24 |
| Long Side / Diameter | 4" - 5" |
| Shape | Round |
| Color | Orange |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 4.75" |
| Width | 5.25" |
| Weight | 0.58 lbs |
| UPC | 704339953173 |
About this item
Product Details
Product Details
American Metalcraft, MELPOT24, Terra Cotta Pot, 28 oz., 5-1/4" dia. x 4-3/4"H, round, angled, melamine, orange
