Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for American Eagle Food Machinery meat chopper and grinder attachments.
- Authorized American Eagle Food Machinery dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock American Eagle Food Machinery AE-MC12NH-1/2 meat chopper and grinder attachments
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
American Eagle Food Machinery AE-MC12NH-1/2 Meat Cutter Attachment Head Produces 1/2" Strips
| Manufacturer | American Eagle Food Machinery |
|---|---|
| Model Number | AE-MC12NH-1/2 |
| Manufacturer Part # | AE-MC12NH-1/2 |
| Hub | #12 |
| Height | 9" |
| Width | 9" |
| Depth | 9" |
| Weight | 17 lbs |
| UPC | 853831006532 |
About this item
Product Details
Product Details
American Eagle Food Machinery, AE-MC12NH-1/2, Meat Cutter Attachment Head, produces 1/2" strips, bottom-mounted single piece combs, stainless steel blades, stainless steel construction, fits #12 hub

