Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for American Eagle Food Machinery meat chopper and grinder plates.
- Authorized American Eagle Food Machinery dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock American Eagle Food Machinery AE-G22N/06-06 meat chopper and grinder plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
American Eagle Food Machinery AE-G22N/06-06 Grinder Plate #22 Head 1/4” (6mm) For AE-G22N/G22NH
| Manufacturer | American Eagle Food Machinery |
|---|---|
| Model Number | AE-G22N/06-06 |
| Manufacturer Part # | AE-G22N/06-06 |
| Hub Type | #22 |
| Size | 1/4" |
| Height | 0.8" |
| Width | 3.25" |
| Depth | 3.25" |
| Weight | 1 lb |
| UPC | 853831006310 |
About this item
Product Details
Product Details
American Eagle Food Machinery, AE-G22N/06-06, Grinder Plate, #22 head, 1/4” (6mm) for AE-G22N/G22NH
