Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for American Eagle Food Machinery meat chopper and grinder attachments.
- Authorized American Eagle Food Machinery dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock American Eagle Food Machinery AE-G12NH meat chopper and grinder attachments
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
American Eagle Food Machinery AE-G12NH Meat Grinder Attachment Head #12 Head Includes Stainless Steel Knife & Feeder Pan
| Manufacturer | American Eagle Food Machinery |
|---|---|
| Model Number | AE-G12NH |
| Manufacturer Part # | AE-G12NH |
| Hub | #12 |
| Height | 10" |
| Width | 13" |
| Depth | 10" |
| Weight | 15 lbs |
| UPC | 853831006105 |
About this item
Product Details
Product Details
American Eagle Food Machinery, AE-G12NH, Meat Grinder Attachment Head, #12 head, includes stainless steel knife & feeder pan, (1) 1/4" plate, (1) 5/16" plate, plastic meat pusher, plastic sausage funnel, stainless steel construction, fits #12 hub

