Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for American Eagle Food Machinery meat chopper and grinder plates.
- Authorized American Eagle Food Machinery dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock American Eagle Food Machinery AE-G12N/08-06 meat chopper and grinder plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
American Eagle Food Machinery AE-G12N/08-06 Grinder Plate #12 Head 1/4” (6mm) For AE-G12N/G12NH
| Manufacturer | American Eagle Food Machinery |
|---|---|
| Model Number | AE-G12N/08-06 |
| Manufacturer Part # | AE-G12N/08-06 |
| Size | 1/4" |
| Hub Type | #12 |
| Height | 0.75" |
| Width | 2.75" |
| Depth | 2.75" |
| Weight | 1 lb |
| UPC | 853831006211 |
About this item
Product Details
Product Details
American Eagle Food Machinery, AE-G12N/08-06, Grinder Plate, #12 head, 1/4” (6mm) for AE-G12N/G12NH
