FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett convection ovens.
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett ZEPHAIRE-200-G DOUBLE convection ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett ZEPHAIRE-200-G DOUBLE 38 Inch Gas Oven Full Size Bakery Depth
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | ZEPHAIRE-200-G DOUBLE |
| Manufacturer Part # | ZEPHAIRE-200-G DOUBLE |
| Height | 70.63" |
| Width | 38.25" |
| Depth | 36.88" |
| Weight | 1193 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett ZEPHAIRE-200-G DOUBLE Conv Oven Dbl Nat Gas Full Size Bakery Depth